اصول تغذیه برای کنکور

اصول تغذیه برای کنکور

توجه داشته باشید که کنکور بار عاطفی و روانی زیادی را به فرزند شما تحمیل میکند، ساعات متمادی درس خواندن روان او را متاثر میسازد.
برای فرزند کنکوری خود غذاهای ساده و زود هضم تهیه کنید. بهتر است شب ها به موقع حوالی ده یا ده و نیم شب بخوابد. هشت ساعت خواب برای وی ضروری است ولی اگر به زمان بیشتری برای درس خواندن نیاز داشت صبح زود بیدار شود.

حریره بادام موجب تقویت مغز و معده وی میشود. اگر هر روز هم برایش حریره بادام تهیه کردید نوش جانش، تنقلاتی که مفرح هستند وخستگی را از جان و روانش دور میسازند آماده کنید مانند آب سیب، هویج بستنی خانگی، ذرت بو داده.
هر یک تا دوساعت بلند شود و راه برود و یا از حلقه زدن و یا تردمیل استفاده نماید. اینکار تمرکز وی را افزایش میدهد. ماهیچه پلو، ته چین به، تاس کباب به، انواع کباب، خورش به انتخابهای مناسبی برای تقویت او هستند.

از نوشیدن چای پررنگ و جوشیده خودداری کند. چای کم رنگ و تازه دم سر حالش میکند. چای” به” ذهنش را فعال و معده اش را تقویت میسازد.
میان وعده ها را از انواع برگه ها مثل برگه زردآلو، مویز و میوه های خشک به همراه میوه های رسیده و شیرین استفاده کنید.

در محیط منزل سکوت را رعایت کنید تا برآشفته نشود. از رفت و آمد خود با فامیل و دوستان بکاهید تا احساس بدبختی نکند که قادر نیست در مراسم شرکت کند! صحبت های تلفنی خود را محدود کنید و در کنار وی مطالعه کنید. این کار او را صبورتر و امیدوار تر میسازد.

با مشاورین ما در موسسه فاروس طاها همراه باشید تا گام به گام یاد بگیریم چگونه برنامه ریزی درسی کنید و با صرف انرژی مناسب و وقت کافی، به تمام اهداف بزرگ خود برسید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

آقای امیرطاها عباسی، مدیر و موسس، سرگروه اصلی و مشاور اصلی۰۹۱۹-۱۶۶-۸۰۰۴
خانم ناهید رستمی، مشاور ارشد و سرگروه فروش۰۹۱۲-۷۷۱-۵۱۰۵
آقای بهزاد جوادی، مشاور ارشد و سرگروه فروش۰۹۱۲-۶۷۱-۱۳۸۴
آقای سعید یزدی، مشاور ارشد و سرگروه فروش۰۹۱۲-۶۰۷-۶۰۷-۱
آقای اسماعیل عباسی، مشاور ارشد و سرگروه فروش۰۹۱۲-۰۹۸-۱۳۸۵
آقای مهرداد عباسی، مشاور ارشد و سرگروه فروش۰۹۱۲-۰۹۸-۱۳۸۶

 

شما همچنین ممکن است مانند بیشتر از نویسنده

3 نظرات

ترک یک پاسخ